Vestuvių Italijoje biudžetas

Komunikacijos apie vestuves Italijoje yra įvairiausios, viskas mistifikuojama, kažkas būtinai pasako, kad tai yra labai brangu, bet yra visaip. Ir kuo daugiau susirašinėju su įvairiomis venue, tuo labiau matau kainų skirtumus ir kiekviena pora gali rasti savo vietą. Padalinau informaciją į 3 dalis: vestuvės dviese nuo 5000 eur, su apie 10 svečių nuo 10000 eur ir su apie 30 svečių nuo 25000 eur:

1. Vestuvės Italijoje dviems nuo 5000 eur

Kad ir kaip ir kur skaičiuotume šį biudžetą, jį sudaro 2 didesnės sumos, planavimo ir fotografų kaina.

Fotografai yra svarbi šio tipo santuokos dalis. Kadangi turime ir daug daugiau laiko keliauti po gražiausias vietas aplink, fotosesija gali būti ilga ir tapti svarbiausia dienos dalimi. Tiesą sakant, netgi vestuvių dienos darbu:) Kalbant apie simbolinės ir civilinės ceremonijos skirtumus šiuo atveju siūlau rinktis simbolinę ceremoniją, kurios tekstas bus tikrai jausmingesnis ir gražesnis ir jums patiks daug labiau nei civilinės ceremonijos, kurioje daugiausiai kalbama apie santuoką, kaip dviejų žmonių sutartį. Civilinei santuokai Italijoje reikalingi ir 2 liudininkai, bet tuo galiu pasirūpinti ir aš. Taigi prisideda ir ceremonmeisterio kaina. Šiuo metu Italjoje turime ir lietuviškai kalbančią ceremonmeisterę, taigi ceremonija taps jaudinančiu tekstu apie jūsų istoriją. Taip pat nepamirškite, kad įžadus galite vienas kitam pasakyti ir tik jūs, vietoje kur esate tik jūs ir fotografas, kuris, jums norint gali gerbti jūsų privatumą ir 5 minutes palaukti atokiau.

Paskutinis dalykas, kuris kainuoja, bent 2 naktys aukštesnės klasės viešbutyje, kuriame galia puikiai įamžinti jūsų pasiruošimą. Siūlau rinktis kuo šviesesnius ir didesnius kambarius moderniuose arba istoriniuose viešbučiuose.

2. Vestuvės Italijoje su 10 svečių nuo 10000 eur

Italijoje nėra labai jau keistų kainų. Vienintelis dalykas, kurį sunku suprasti mano poroms – wedding fee arba kitur tik ceremony fee, tai mokestis už tai, kad vestuvių vieta tvarko teritoriją, rūpinasi elektra ir kitomis sąskaitomis, įdarbina valytojus, sutvarko ceremonijos vietą, suteikia galimybę pasinaudoti turimais baldais (jei tokių turi). Toks mokestis gali būti traktuojamas ir kaip nuomos mokestis ir gali siekti ir 500 – 10000 eur. Sunku suprasti tai, kad jūs tokioje vietoje galite užsisakyti ir vietas nakvynei, bet tai toli gražu ne tas pats kaip wedding fee. Taigi mokate ir wedding fee ir už nakvynes.

Norint tilpti į 10000 eur + biužetą, aš privalau jums atrinkti venue be wedding fee, bet visada yra ir antroji galimybė – imti venue su maždaug 2000 eur wedding fee (taigi tik šventei, be nakvynių), o gyventi aplink esančiuose viešbučiuose.

Vakarieniauti 10 žmonių kompanija gali ir restoranuose, kamerinėje aplinkoje. Ne visi nori vakarėlio iki ryto, o ir prisiminkite, kad Italijoje yra ir garso reikalavimai, dažniausiai muzika turi baigtis 2 nakties, o nuo vidurnakčio persikelti į vidų. Taip pat, taupant, reikia žinoti, kad Italijoje už grojamą muziką net per kolonėlę  reikia mokėti autorinių teisių mokestį valstybei.

Šiuo atveju galite galvoti ir rinktis, ar kuo daugiau investuoti į svečių nakvynes, ar į maistą ir dekorą.

Dėl ceremonijos – šiuo atveju siūlau rinktis civilinę ceremoniją, nes jos kaina prasideda nuo 50 eur, o norint simbolinės ceremonijos (tai yra didesnis ceremonmeisterio kūrybinis darbas ir atvykimas į vietą) kainos prasideda nuo 500 eur.

3. Vestuvės Italijoje su apie 30 svečių nuo 25000 eur

Kuo didesnės vestuvės, tuo labiau norisi stebinti svečius:) Didėja noras įgyvendinti kuo geresnį dekorą, turėti muzikantus, bent 3 nakvynės svečiams. Prie įprastų išlaidų prisideda brangesnis dekoras, brangesnis apšvietimas, dieną prieš vestuves ir po vestuvių organizuojami vakarėliai (su papildomu maistu), pramogos, ekskursijos. Smagus reiškinys yra tas, kas muzikantai Italijoje nėra prabanga, o ir atvyksta su visa aparatūra. Taigi be nakvynių, nuomos ir dekoro didžiausią biudžeto dalį sudarys maisto ir gėrimų kaina.

Bet prisiminkime, kad norint tilpti į biužetą privalome rinktis: ieškome venue be wedding fee, užsakome 2 naktis svečiams vietoj 3, paprašome svečių pasirūpinti savo transportu, vengiame pre-wedding dinner. Norėdami su visu tuo susigyventi prisiminkite, kad amerikiečiai, užsakydami floristus už 10000 eur ir iškeldami didelę puotą, neapmoka savo svečių nakvynių, o tik išsiunčia jiems viešbučių sąrašą. Kol kas Lietuvoje tai sunkiai suvokiama.

Galime bandyti tilpti ir į 20000 eur, bet ir augti iki daug didesnių sumų nei 25000 eur.

 

 

Patiko straipsnis?

Share on facebook
Pasidalinti Facebook

mus galite sekti

info@tenderones.lt

+370 684 27242