Vestuvių užsienyje tendencijos 2024 metais. Ką renkasi lietuviai?

Turbūt kiekviena mūsų yra bent kartą pasvajojusi ar mintimis planavusi savo vestuves: kokia suknele pasipuoštum, kaip šukuotum plaukus, kaip atrodys jaunikis, kokia skambės muzika, kur vyks vestuvių puota ar pan. Atėjo laikas, kai apie savo vestuves ne tik svajojate, bet ir joms ruošiatės? Tuomet šis straipsnis kaip tik jums.

Vieni pagrindinių veiksnių, kurie lemia vestuvių yra pasauliniai įvykiai. Pavyzdžiui, COVID-19 pandemija padidino porų, besituokiančių dviese ar tik šeimos rate, kiekį. O jaunimas, vis daugiau dėmesio skirdamas gamtos apsaugai, mažesniam švaistymui ir pan. vietoj kelių dienų šventės, renkasi jaukią vakarienę su artimiausiais žmonėmis.

Tradicinės vestuvės nemadingos?

Pastaraisiais metais didelė dalis porų nebesirenka dviejų (ar net trijų) dienų vestuvių šventės Lietuvos sodybose. Vietoj to, jaunieji renkasi prabangias šventines vakarienes, išvažiuojamąsias vestuves prie jūros, miške ar užsienyje. Tai visiškai nėra naujiena. Daugumos porų pasitenkinimas priimtu sprendimu, lemia augantį tokių vestuvių populiarumą. 

Jei vestuves organizuojate užsienyje, galite jas papildyti ekskursijomis, maisto, vyno degustacijomis. Taip ir sau, ir svečiams sukursite nepakartojamus prisiminimus. Jei planuojate susituokti tik dviese, tai galite padaryti kalnuose, vulkaninėje saloje ir dar daugybėje išskirtinių vietų. Juk visas gyvenimas susideda iš nuotykių ir patirčių. Leiskite sau patirti daugiau!

Tad kas bus madinga 2024 vestuvių sezono metu ir kuo reikėtų pasirūpinti?

Vestuvių svečiai – tik artimiausi žmonės.

Šiais laikais, poros ne taip lengvai pasiduoda aplinkinių ir artimųjų spaudimui į vestuves pakviesti, rodos, visą giminę (net ir tuos, su kuriais nesimatėte dešimtmečius). Visgi dabartinė karta supranta, jog vestuvės – tai dviejų žmonių – jaunųjų šventė. Tad jie sprendžia, ko nori (ir už kiek). 

“Mažos, jaukios vestuvės tarp lietuvių porų tikrai populiarėja. Tai, galbūt, lėmė karantino laikotarpis visame pasaulyje. Taip pat žmonėms norisi intymumo, jie siekia sukurti šventę pirmiausia sau ir apie save.” – sako vestuvių planuotoja Greta Prikockaitė.

Vestuvių šventė užsienyje

2024-aisiais metais išlieka populiari vestuvių tendencija – vestuvės užsienyje. Dažniausiai tokios šventės yra mažesnės ir jose dalyvauja apie 10-30 žmonių. Populiariausios lietuvių kryptys – Italija, Malta, Graikija. Visos jos džiugina šiluma, skaniu maistu ir gražiais vaizdais. Be to, šventės šiltuose kraštuose pailgina vestuvių sezoną, kuris Lietuvoje įprastai trunka nuo gegužės iki rugsėjo.

Lietuviai pradeda kurti naujas tradicijas, savo istoriją ir nebijo naujų sprendimų: “Poros dabar daugiau galvoja apie save ir tai, ko jie iš tikrųjų nori. Pavyzdžiui, Italijoje atšvęsti vestuves pilyje kainuoja tiek pat, kiek Lietuvoje išsinuomuoti sodybą. O kas nenorėtų pasijusti lyg pasakoje? Ypač savo vestuvių dieną? – šypsosi vestuvių planuotoja Greta Prikockaitė. – Vieni planuoja vestuves užsienyje dar ir dėl to, kad ten, dažniausiai, geras oras, puikūs peizažai ir saulėlydžiai, ypač Graikijoje. Malta mėgstama tų, kurie nori susituokti tiesiog dviese, o po to medaus mėnesį praleisti tyrinėdami ar ilsėdamiesi jaukioje saloje.”

Vestuvių tema ir spalvos

2024 metų vestuvėse dominuos žvakių romantika, subtilus modernizmas, švelnios pastelinės spalvos. Tai liečia ne tik aprangą, bet ir dekoracijas. Klasikinės, balta ir  juoda, spalvos – dominuojančios. Švelniai rožinė, auksinė – labiau tinkamos subtilioms detalėms. Jei norisi ryškių spalvų, rinkitės spalvingą jaunosios puokštę.

Vis daugiau žmonių, vestuvių dekoro sprendimus palieka vestuvių planuotojams arba vestuvių dekoratoriams. Juk visi turi dirbti tai, ką sugeba geriausia, o kai jauniesiems, nereikia sukti galvos dėl svarbių (bet vis dėl to) smulkmenų, jie gali susikoncentruoti į vienas kitą ir šventės laukimą.

Maistas vestuvėse

Tiek dabar, tiek ir ateinančiais metais maistui ir šventiniams patiekalams bus skiriama daug dėmesio. Svarbu, kad būtų sukurta patirtis, gera atmosfera (pavyzdžiui, degustacinė vakarienė), o ne noras tiesiog pamaitinti didelę minią žmonių. 

Jei jūsų vestuvių svečiai labiau mėgsta tradicinius patiekalus, o jums visgi norisi kažko naujo, į meniu įtraukite vieno kąsnio sumuštinukų, sūrių, barbekiu, kurie padės atrasti dar nepažintus skonius ir pamalonins svečių gomurį.

“Maistas – vienas svarbiausių vestuvių elementų. Yra tekę girdėti, jog poros suplanavusios judviejų vestuves užsienyje, patiekalus užsisako lyg katę maiše – tik iš paveikslėlių ar trumpų aprašymų. – savo patirtimi dalinasi G. Prikockaitė. – Tačiau taip rizikuoti nevertėtų. Svarbu rinktis patikimus ir patikrintus maisto tiekėjus, kad šventės nesugadintų prasto skonio vakarienė ar vestuvinis tortas.”

Fotografas ir svarbiausios dienos nuotraukos

Vestuvių nuotraukos yra svarbios kiekvienai porai. Aišku, Instagram stories tinka ir tai, ką nufotografuojame telefonu, tačiau profesionalo darytos nuotraukos – atsiminimas patiems sau ir ateities kartoms. 

Išsirinkti fotografą gali būti sudėtinga, tačiau tikrai įmanoma. Pirmiausia, reiktų atkreipti dėmesį į jo portfolio ir pažiūrėti, ar jo fotografavimo stilius, dominuojančios spalvos jums patinka. Jei turite galimybę, susitikite su juo ir pasikalbėkite. Juk norisi, kad savo vestuvių dieną fotografuojami jaustumėtės laisvai ir atsipalaidavę. 

Ką daryti dėl fotografo, jei vestuves planuojate užsienyje? Vestuvių planuotoja Greta Prikockaitė sako, kad “Jau nebėra problema mėgstamą fotografą atsivežti ar atsiskraidinti ten, kur esate jūs ir vyks jūsų šventė. Renkantis fotografą svarbu atkreipti dėmesį į jo fotografavimo stilių. Šiuo metu madingas reportažinis, fine art, mados fotografiniai stiliai.  Būtent todėl mes turime didelę jau mūsų patikrintų fotografų duombazę. Jų darbus parodę būsimiems jauniesiems, padedame išsirinkti žmogų, kuris fotografuos judviejų laimingiausią dieną”.

Kad ir kokios vestuvių mados ir tendencijos mūsų lauks kitais metais, visada prisiminkite, jog svarbiausi esate judu! Lengvo pasiruošimo ir gražios, stebuklingos šventės!

Patiko straipsnis?

Share on facebook
Pasidalinti Facebook

mus galite sekti

info@tenderones.lt

+370 684 27242